Zapomniałam tabletki - co powinnam zrobić?

Jeśli czas opóźnienia zażycia kolejnej tabletki trwał dłużej niz 12 godzin, antykoncepcja jest zachowana? Zapomniałam wziąśc tabletki w pierwszym tygodniu. Wiem że jeśli zapomniałabym w okresie mniej niż 12 godzin wystarczyłoby używać przez tydzien dodatkowego zabezpieczenia, a jak jest w moim przypadku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki, należy ją zażyć z opóźnieniem nie dłuższym niż 12 godzin, a kolejną zażyć o tej samej porze, co zwykle (czyli może się tak zdarzyć, że w tej sytuacji przyjmie Pani 2 tabletki w ciągu jednego dnia), a następnie zażywać tabletki, aż do skończenia opakowania i zrobić 7 dni przerwy (jak zwykle).
W przypadku zażycia pominiętej tabletki z opóźnieniem dłuższym niż 12 godzin, do końca cyklu powinna się Pani dodatkowo zabezpieczać.

Zaczynając kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie właściwa tabletkom ochrona będzie zachowana.