Zapomniałam tabletki - czy mogę być w ciąży?

Mam 22 lata. Od 4,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. W 11 dniu przyjmowania tabletek (poniedziałek) zapomniałam przyjąć tabletki, a w niedzielę po zażyciu tabletki kochałam się z chłopakiem i we wtorek wieczorem również. Żaden jednak stosunek nie zakończył się wytryskim. We wtorek wieczorem zażyłam dwie tabletki naraz (zapomnianą i tę z wtorku). W czwartek ok. 9.00 zażyłam tzw. tabletkę "po". Czy jest duże prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? W środę zrobiłam test (trochę chyba za wcześnie) i wyszedł negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy pominięciu pigułki w drugim tygodniu cyklu oraz w wypadku stosunków przerywanych (choć nie polecam takiej metody...) ryzyko "wpadki" nie było duże. Zastosowanie pigułki "po" zmniejsza to ryzyko jeszcze bardziej. Prawdopodobieństwo, że zajdzie Pani w ciążę jest bardzo małe.

Pozdrawiam!