Zapomniałam tabletki i mam krwawienia międzymiesiączkowe - co się dzieje?

Witam, mam pytanie dodatkowe związane z tym, że zapomniałam tabletkę antykoncepcyjną. Zapomniałam o 7. tabletce z opakowania, wzięłam ją po 24 godz. razem z następną tabletką w kolejności. Około 48 godz. po tym jak zapomniałam tabletki zaczęły się krwawienia lekkie, prawdopodobnie spowodowane tym że zapomniałam tabletki, krwawienia trwają już 14 dni. Mam teraz 7-dniową przerwę w braniu tabletek i powinna wystąpić miesiączka, ale miesiączki nie ma a tylko nadal lekkie krwawienia. Czy to normalne? Czy nadal powinnam kontynuować branie tabletek po 7-dniowej przerwie? Jak długo mogą trwać takie krwawienia? To już jest 7. miesiąc brania tabletek i nie miałam krwawień międzymiesiączkowych na początku ich brania. Co robić dalej, czy to wszystko dlatego że zapomniałam tabletki? Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zapomniana tabletka spowodowała spadek poziomu hormonów i początek krwawienia wcześniej, niż by Pani tego chciała. Ponieważ w tym momencie cyklu endometrium było jeszcze cienkie, krwawienie ma skąpy charakter. Powinna Pani dalej normalnie brać tabletki (oczywiście jeśli chce Pani kontynuować tą metodę antykoncepcji), a krwawienie powinno ustać wraz z rozpoczęciem nowego blistra.

Takie krwawienie może mieć również inne powody, potencjalnie groźne, a nie związane z hormonami. Jest to w zaistniałej sytuacji mało prawdopodobne, lecz jeśli takie krwawienie się powtórzy, pomimo regularnego przyjmowania tabletek w przyszłości, proszę się udać do lekarza ginekologa na badanie kontrolne.

Pozdrawiam serdecznie!