Zapomniałam tabletki i zażyłam ją po 13 godzinach - co z ochroną?

Zapomniałam zażyć 3. tabletki z blistra w sylwestra. Zażyłam ją po 13 godzinach. Jak duże jest ryzyko zajścia w ciąże jeśli 2 dni wcześniej współżyłam? Co mogę zrobić, aby się uchronić przed ciążą?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć zapomniana tabletkę. Przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym doszło do współżycia to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Wówczas do rozważenia jest zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej.

Pozdrawiam