Zapomniałam tabletki w drugim tygodniu, ale zorientowałam się po dwóch dniach - co z ochroną?

Witam! Zadawałam już to pytanie, ale odpowiedź, którą otrzymałam była niezrozumiała. W jednym poście otrzymałam dwie przeciwstawne informacje, więc pytam raz jeszcze. Zapomniałam 11. lub 12. tabletki z blistra, ale nie jestem pewna której. Zorientowałam się przy braniu 14. tabletki. W dniu brania 13. tabletki z opakowania odbyłam stosunek (ale tego dnia brałam tabletkę o zwykłej porze). Gdy zorientowałam się o pomyłce (w dniu brania 14. tabletki) zażyłam dwie od razu. Czy mogłam zajść w ciążę skoro pominęłam jedną tabletkę w drugim tygodniu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pominięcie tabletki w drugim tygodniu blistra wiąże się z najmniejszymi konsekwencjami. Jest to jedyna sytuacja, w którym nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 kolejnych dni.
Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek wg schematu.

Pozdrawiam