Zapomniałam tabletki w drugim tygodniu przyjmowania

Witam,
zapomniałam przyjąć tabletkę  prawdopodobnie w drugim dniu drugiego tygodnia (wtorek). Następna przyjęłam w środę o normalnej porze, w czwartek też. Zorientowała się dopiero w piątek tego samego tygodnia. Przyjęłam dwie tabletki. Pojawiło się plamienie.
Czy to w wyniku pominiętej tabletki? Czy mam odstawić tabletki? Dodatkowo w środę tegoż samego tygodnia odbyłam stosunek z dodatkowym zabezpieczeniem (prezerwatywa).
Mam nadzieję, że ryzyko ciąży jest znikome..

Witam!
Przy pominięciu pigułki w drugim tygodniu cyklu ryzyko ciąży nie jest duże, nie ma też większej potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji, tak przynajmniej podają producenci pigułek antykoncepcyjnych (proszę jeszcze zerknąć do ulotki swojego preparatu). Plamienie prawdopodobnie  spowodowane było właśnie pominięciem pigułki, a konkretnie obniżeniem poziomu hormonów we krwi - ze względu na to może Pani rozważyć stosowanie prezerwatywy przez 7 dni od pominięcia pigułki (jeśli chce mieć Pani większą pewność).
Pozdrawiam!