Zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu - co teraz?

Witam, pod koniec blistra nie wzięłam jednej tabletki i teraz zaczyna mi się 7-dniowa przerwa. Czy coś się stało jak nie wzięłam jednej tabletki. Proszę o odpowiedź. Justyna

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Rozumiem, że pominęła Pani tabletkę z trzeciego tygodnia. W takiej sytuacji możliwe są dwa wyjścia.

Pierwsze z nich to jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki i przyjmowanie kolejnych tabletek o stałej porze oraz nie należy robic 7 dniowej przerwy. Należy od razu zacząć kolejne opakowanie tabletek. Drugie wyjście to wcześniejsze rozpoczęcie 7 dniowej przerwy. Pierwszy dzień przerwy to dzień pominięcia tabletki. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.

Pozdrawiam