Zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej w 3. tygodniu. Jak mam zażywać następne pigułki?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, co mam zrobić, gdy zapomniałam wziąć jednej pigułki w 3. tygodniu. Tabletki biorę regularnie każdego dnia przed godziną 21. Zapomniałam wziąć 16. tabletki i przypomniało mi się o tym następnego dnia rano, więc dokladnie po 11,5 godzinach wzięłam tę tabletkę. Wyczytałam w ulotce, że jeżeli nie minęło 12 godzin, to można normalnie brać kolejne tabletki i mieć 7-dniową przerwę, a gdy minie 12 godzin, to należy rozpocząć kolejny blister bez żadnej przerwy. Teraz zastanawiam się, czy mogę brać następne tabletki o tej samej godzinie i rozpocząć nowy blister po 7-dniowej przerwie czy od razu muszę zażywać tabletki po skończeniu obecnego blistra?

Redakcja abcZdrowie

W tej sytuacji proszę nie zmieniać dotychczasowej godziny, o której przyjmuje Pani tabletki. Pominietą tabletkę przyjęła Pani do 12 godzin, jednak z minimalnym maginesem bezpieczeństwa i tego powodu zalecałabym pominięcie 7-dniowej przerwy i rozpoczęcie kolejnego opakowania. Miesiączka wystapi po zakończeniu drugiego blistra.