Zapomniałam zażyć dwóch tabletek w pierwszym tygodniu. Co robić dalej?

Witam, mam 30 lat i tabletki antykoncepcyjne zażywam od 10 lat. Zapomniałam zażyć dwóch tabletek (5-tą i 6-tą) w pierwszym tygodniu, dziś o 22.30 powinnam zażyć kolejną czyli 7-mą . W tygodniu poprzedzającym nie odbywałam stosunków seksualnych, lecz nie wiem czy powinnam zażywać resztę normalnie, czy też przyjąć te pominięte, czy też może zrobić przerwę. Zaznaczam, że nie zależy mi szczególnie na efekcie antykoncepcyjnym, lecz by jak najmniej zaburzyć rytm hormonalny i uniknąć efektów ubocznych. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia dwóch tabletek w pierwszym tygodniu niestety nie można liczyć na skuteczność preparatu. Wskazane jest stosowanie dodatkowej metody zabezpieczenia do końca opakowania i w trakcie 7dniowej przerwy również.
W obecnej sytuacji proponowałabym odstawić tabletki i zrobić 7dniową przerwę. W ósmym dniu należałoby rozpocząć nowe opakowanie. Przyjęcie kilku zaległych tabletek nie jest wskazane ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych.
Pozdrawiam