Zapomniałam zażyć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z opakowania - co teraz?

Mam 20 lat, tabletki zażywam od pół roku. Biorę tabletki 28-dniowe (24 z hormonem i 4 placebo). Zapomniałam zażyć tabletki placebo we wtorek (ochrona przed ciążą zachowana - tak pisało w ulotce), ale nie zauważyłam tego i wzięłam kolejne tabletki we środę i czwartek. W czwartek powinnam zacząć nowe opakowanie, ale nie zrobiłam tego. Pierwszą i drugą tabletkę wzięłam w piątek. Kochałam się w środę rano. W poniedziałek wybieram się do ginekologa. W niedziele w nocy zrobiłam test ciążowy, ale niczego nie wykazał. Czy mogę być w ciąży? Jeśli tak, to co mam zrobić? Nie chcę teraz zostać matką.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu po przerwie mogło spowodować zmniejszenie skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Stosunki, do których doszło w czasie przerwy, należy traktować jako niezabezpieczone.

Ponadto powinna Pani przez pierwsze 7 dni regularnego przyjmowania tabletek stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (prezerwatywy).
Test ciążowy mogł jeszcze nie dać wiarygodnego wyniku - został wykonany za wcześnie.