Zapomniałam zażyć tabletek z pierwszego blistra

Witam, tabletkę po 7 dniowej przerwie powinnam wziąć w sobotę, stosunek odbył się w piątek i w niedzielę. Zapomniałam wziąć natomiast tabletki w sobotę i w niedzielę, i zażyłam je w poniedziałek rano gdzie minęło już 16 godzin od czasu kiedy powinnam przyjąć tabletkę w sobotę? Co teraz? Możliwa jest ciąża? Co teraz powinnam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji, a co za tym idzie zajścia w ciążę jest stosunkowo wysokie w Pani przypadku. Wystąpił bowiem okres ponad dziewięciodniowy, w którym nie zażyła Pani tabletki. Pozostaje dalej regularnie przyjmować tabletki antykoncepcyjne i stosować dodatkowe zabezpieczenie, co najmniej przez siedem pierwszych regularnie przyjętych tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!