Zapomniana 2 tabletka antykoncepcyjna w pierwszym tygodniu

Witam, mam 23 lata i tabletki biorę od około 10 miesięcy. Zapomniałam wziąć drugiej tabletki w pierwszym tygodniu, tzn. wzięłam ją, ale po około 16 godzinach. W miedzyczasie (przed upływem 12 godzin) uprawiałam seks ze swom chłopakiem. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Wiem, że oczywiście się zabezpieczać przez kolejnych 7 dni. Ale obawy mam o to, czy istnieje ryzyko ciąży? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani sytuacji należy zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa) przez nastepne 7 dni. Pomimo to istnieje ryzyko ciąży - związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Po zakończeniu tego opakowania, a przed rozpoczeciem nowego powinna Pani wykluczyć ciążę. Antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu.

Pozdrawiam!