Zapomniana 20 tabletka!

Jestem przy końcu 3 tygodnia przyjmowania tabletek. Zazwyczaj przyjmuję je każdego ranka o godz. 8.00. Dzisiaj zapomniałam zażyć 20 tabletki i wzięłam ją o godz. 20.30, a więc po 12 godzinach. Co mam robić??? Rozpocząć następne opakowanie bez 7-dniowej przerwy, czy postępować jak zazwyczaj??? BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani sytuacji najlepiej będzie, jeśli po skończeniu tego opakowania od razu rozpocznie Pani nowe opakowanie, bez robienia przerwy w zażywaniu. W takiej sytuacji skuteczność antykoncepcji będzie zachowana i nie będzie konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Pozdrawiam!