Zapomniana 20 tabletka antykoncepcyjna

Witam! Mam pytanie odnośnie łączenia opakowań i zapomnianej tabletki. Antykoncepcję biorę od około 10 miesięcy. Ostatnie dwa opakowania brałam bez robienia przerwy, ze względu na pominięcie krwawienia. 2 blister skończył się w niedzielę, natomiast w sobotę zapomniałam wziąć tabletkę (20 tabletka). Wzięłam ją po 16 godzinach. Teraz robię 7 dniową przerwę, jednak ta sytuacja nie daje mi spokoju. Czy mogę liczyć na odpowiedź?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W tym przypadku dzień pominięcia tabletki należy traktować jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy (mimo że została ona w końcu przyjęta). Kolejne opakowanie należy rozpocząć bezpośrednio po tych siedmiu dniach, nie doprowadzając do wydłużenia przerwy. Następne opakowanie należy rozpocząć więc dwa dni wcześniej niż gdyby podana sytuacja nie miała miejsca. Przy takim postępowaniu ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.
Pozdrawiam!