Zapomniana 5 tabletka z opakowania - co powinnam zrobić?

Witam! Wczoraj o godz. 21 powinnam przyjąć 5 tabletkę z bistra. Zażyłam ją dopiero dzisiaj ok. 10.40, czyli z 14-godzinnym opóźnieniem. Dodam, wczoraj ok. 10 rano odbył się stosunek i partner skończył we mnie. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Jak mam dalej postępować?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę a kolejne o stałej porze. Przez kolejnych 7 dni konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywa.

Ze względu na to, że w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Należy rozważyć antykoncepcję postkoitalną. Po około 10 dniach od stosunku należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam