Zapomniana tabletka antykoncepcyjna a ciąża

Jestem kobieta i mam 28 lat. Witam, mam pytanie związane z pominięciem tabletki antykoncepcyjnej m***** w 7 dniu ich brania. Jest to opakowanie 21 tabletek i po każdym listku robię 7 dni przerwy. Tabletki biorę pół roku. zapomniała wziąć tabletkę i minęło 24 godzin , następnego dnia jak się  zorientowałam wzięłam 2 na raz. Problem polega na tym ze że 3dni od zapomnienia tabletki dostalam okres(normalna miesiączkę). Nie wiem teraz co mam zrobić jak skończę brać ten listek tabletek??? czy zrobić przerwę 7 dni jak normalnie czy zacząć od razu następny listek??? jeśli zrobię przerwę to czy znów nastąpi krwawienie w przerwie czy dopiero po skończeniu następnego opakowania?? co powinnam zrobić?? dziękuje za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wystąpienie krwawienia po zapomnianej tabletce świadczy o istotnym zaburzeniu poziomu hormonów w organizmie pod wpływem pominięcia tej tabletki. W efekcie nie zachowana mogła być antykoncepcyjna funkcja tabletek. Jeśli doszło do współżycia bezpośrednio przed lub po pominięciu tabletki, to może się to zakończyć ciążą. Dlatego w okresie najbliższej przerwy siedmiodniowej należy wykonać test ciążowy

Proszę dalej normalnie przyjmować tabletki. Może Pani nie robić przerwy lub ją zrobić. Jeśli zrobi Pani przerwę, to wystąpi krwawienie w jej trakcie, lecz może się ono charakteryzować mniejszą niż zwykle obfitością.

Pozdrawiam serdecznie!