Zapomniana tabletka i stosunek bez prezerwatywy

Chciałabym prosić kogoś o pomoc, a właściwie upewnić się. Od 9 miesięcy zażywam tabletki Y... systematycznie, o godzinie 20. Dziś będąc u chłopaka nie wzięłam ich i pominęłam tabletkę. Jednakże dopuściliśmy się stosunku bez zabezpieczenia, a tabletkę zażyłam dopiero o 23:00, a 3 godziny po planowanym zażyciu, według mojego kalendarzyka dzisiejszego dnia jestem płodna. Czy powinnam mieć obawy, co do ciąży? Podobno ochrona przed ciążą w przypadku Y... nie ulega zmniejszeniu do 12 godzin od pominięcia tabletki. Proszę o odpowiedź, gdyż pierwszy raz mam taką sytuację i nie ukrywam, że się tym denerwuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli przed zażyciem zapomnianej tabletki minęło mniej niż 12 godzin to ochrona jest całkowita.

Pozdrawiam!