Zapomniana tabletka w 2 tygodniu ich zażywania

Dzisiaj jest 15 dzień przyjmowania tabletek i zorientowałam się, że mam w blistrze o jedną tabletkę za dużo (zamiast 6 jest 7), czyli zapomniałam przyjąć jedną tabletkę. A mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia kiedy. Czy to był 1 czy 2 tydzień, z tego co udało mi się przypomnieć to na pewno przyjęłam 5 pierwszych tabletek. Przez ostatnie dni też brałam, więc musiało się to wydarzyć albo między 1/2 tygodniem albo w 2. W tym czasie współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Biorę N****, to moje 4 opakowanie. Czy powinnam przyjąć zapomnianą tabletkę mimo wszystko? Z tego co wyczytałam w ulotce i na forum, nie powinnam brać kolejnego blistra bez 7-dniowej przerwy, bo tak się dzieje w przypadku nie przyjęcia tabletki w 3 tygodniu. I kiedy zrobienie testu ciążowego da mi najbardziej optymalny wynik? Mogę go zrobić już jutro, czy powinnam jeszcze zaczekać? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i porady.

Redakcja abcZdrowie

Proponuję dokończyć aktualne opakowanie, bez przyjmowania zapomnianej tabletki. Test ciążowy w moczu można wykonać po co najmniej 10-14 dniach od zapłodnienia, zaś we krwi po minimum 7 dniach. Test ciążowy należy wykonać przed rozpoczęciem kolejnego opakowania jeśli nie wystąpiło krwawienie z odstawienia.