Zapomniana tabletka w pierwszym dniu 3. tygodnia

Zawsze zaczynam przyjmowanie tabletek w piątki. Także każdy z trzech tygodni zaczyna się w piatek, a całe opakowanie tabletek kończę zawsze w czwartek. Wczoraj zapomniałam, pierwszy co prawda raz w życiu, zażyć tabletkę. Zrobiłam to dziś o 8 rano, podczas gdy zwykła godzina to 17:30-19:00. Był to pierwszy dzień w 3 tygodniu. Czy tutaj trzeba zrobić tak samo jak zawsze, czyli połączyć 2 opakowania lub nie zażywać tabletek do końca tego?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przerwa trwała dłużej niż 12 godzin powinna Pani "zrobić tak jak zawsze", czyli albo przyjąć dodatkowe tabletki z kolejnego blistra - wystarczy jedna, albo przerwać przyjmowanie tabletek. W Pani przypadku tabletka została przyjęta na granicy 12 godzin. Osobiście radzę wziąć jedną tabletkę z kolejnego blistra.