Zapomniane 2 ostatnie tabletki

Witam. Zażywam od roku tabletki antykoncepcyjne, takie w których zażywaniu robi się tydzień przerwy. Niestety na wyjazd zapomniałam wziąć opakowania, w którym pozostały mi ostatnie dwie tabletki do zażycia, na dziś i jutro, i których nie będę w stanie wziąć. Jak powinnam zacząć zażywać kolejne opakowanie? Po tygodniu przerwy, tak jakbym normalnie przyjęła wszystkie tabletki teraz, czy może w 1 dzień miesiączki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zajrzeć do ulotki swoich tabletek - znajdzie tam Pani informacje na temat postępowania w razie pominięci tabletki. W Pani przypadku należałoby potraktować dzień, w którym nie zażyła Pani tabletki, chociaż powinna, jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Ponieważ nie zażyła Pani dwóch ostatnich tabletek  z opakowania, rozpocznie Pani nowe opakowanie dwa dni wcześniej niż dotąd. Jeśli Pani tak postąpi, ochrona przed ciążą powinna być zachowana.

Pozdrawiam!