Zapomniane 2 tabletki - co robić?

Więc tabletki biorę już od kilku miesięcy, wcześniej również zdarzało mi się pominąć tabletkę, ale zawsze przyjmowałam ją przed upływem 12 godzin. Teraz sytuacja jest trochę inna. Zapomniałam wziąć 12 tabletkę i przyjęłam ją po 12 godzinach (spóźniłam się do ok 2 - 3 godziny), następnie zapomniałam zażyć 14 tabletkę i przyjęłam ją następnego dnia przed upływem 12 godzin. Co dalej? Czy przyjąć resztę tabletek z blistra?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opóźnienie przyjęcia tabletki o 12 godzin i więcej wiąże się z ryzykiem ciąży. Z tego też powodu zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez kolejnych 7 dni.  Wyjątek od tej reguły stanowi pominięcie tabletki w drugim tygodniu.

W obecnej sytuacji nie ma bezwzględnych wskazań do stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Wskazane dokończenie obecnego blistra wg przyjętego schematu.
Pozdrawiam.