Zapomniane dwie tabletki przed końcem 2. tygodnia

Mam ważne pytanie. Co zrobić, gdy ostatnią tabletkę jaką przyjęłam, była w piątek ok. godz. 22, a następną przyjęłam w poniedziałek o 11 rano? Tabletka z piątku była 14 przyjętą tabletką, a tabletka z poniedziałku była 17 przyjętą tabletka (czyli ominęłam sobotę i niedzielę) tabletki mam w postaci 21 tabletek + 7 dni przerwy. Muszę zaznaczyć, że przez weekend kochałam się z moim chłopakiem. Czy istnieje ryzyko ciąży? Czy mam połączyć tabletki z nowego blistra, aby zachować zabezpieczenie, czy stosować zabezpieczenie dodatkowe? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pominięcie aż dwóch tabletek może wiązać się z "wpadką"... Szkoda, że nie przeczytała Pani ulotki swoich tabletek. Na pewno jest tam instrukcja, co należy zrobić w przypadku pominięcia tabletki (proszę ją przeczytać). Zazwyczaj w przypadku pominięcia tabletki z trzeciego tygodnia (a tak właśnie było w Pani przypadku) producent zaleca uznanie dnia, w którym nie zażyto tabletki (w Pani przypadku sobota, 15. dzień cyklu) jako pierwszego dnia 7-dniowej przerwy, po której należy rozpocząć nowe opakowanie tabletek. Niepotrzebnie przyjęła Pani tabletkę w poniedziałek, ale jeśli pominie Pani ten fakt i rozpocznie nowy blister w sobotę (po zakończeniu 7-dniowej przerwy rozpoczętej w poprzednią sobotę), to z dużym prawdopodobieństwem nie będzie zwiększonego ryzyka ciąży. Najlepiej byłoby, gdyby skontaktowała się Pani ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam!