Zapomniane pigułki i plamienie - czy to może być ciąża?

Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Z ostatniego opakowania zgubiłam jednak trzy ostatnie pigułki z ostatniego tygodnia. Przez te 3 dni nie brałam tabletek, a następnie zrobiłam 7-dniową przerwę. (Miałam zrobić o wiele krótszą, ale nie mogłam dostać się wcześniej do ginekologa po kolejną receptę). Przez te 10 dni nie odbywałam stosunków seksualnych. Pojawił się również okres. Następne opakowanie rozpoczęłam normalnie, od pierwszej tabletki wróciłam do stosunków seksualnych. Jestem po całym opakowaniu i rozpoczynam 7-dniową przerwę. Aczkolwiek już w dniu ostatniej tabletki rozpoczęło się delikatne plamienie (dosłownie trzy/cztery plamy dziennie) i trwa ono już 3 dni. Normalne krwawienie się nie pojawia. Czułam też dyskomfort w okolicy podbrzusza. Co to może oznaczać? Czy jest to wynik zgubienia poprzednich tabletek? Rozpoczynający się przedwczesny okres, czy może wczesna ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, co ma Pani na myśli pisząc "następne opakowanie rozpoczęłam normalnie". Powinna była Pani odczekać cały cykl po odstawieniu pigułek i dopiero na początku tej drugiej miesiączki rozpocząć nowe opakowanie. Jeśli zrobiła Pani inaczej, to istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy. Przerwa w zażywaniu pigułek sama w sobie nie stanowi zagrożenia i nie powinna powodować dolegliwości, jednak może sprzyjać "wpadce".

Pozdrawiam!