Zapotrzebowanie kaloryczne a utrzymywanie wagi

Witam nurtuje mnie takie pytanie Jeśli moje zapotrzebowanie aby itrzymac wage jest ok 1800 kcal ustalając jadłospis uwzględnie większą ilość słodyczy, ale zmieszczę się w tych 1800 kcal przytyje?pomimo trzymania się mojego zapotrzebowania

Dzień dobry,
tyjemy gdy dostarczamy organizmowi więcej energii niż zużywamy. Może Pani wliczyć słodycze do diety (najlepiej te zdrowe) ale należy zwrócić uwagę aby nie występowały one codziennie. W optymalnej diecie istotne jest zbilansowanie wszystkich składników odżywczych a nie tylko węglowodanów.
Pozdrawiam