Zapotrzebowanie kaloryczne dla 21-letniego mężczyzny

Witam, chciałbym zapytać ile kalorii powinienem spożywać ( na śniadanie, obiad kolacje itd) aby stracić trochę kg? Obecnie mam 182 cm wzrostu a ważę 97 kg. Chciałbym dowiedzieć się jak mam rozplanować sobie posiłki.

Witam, niewiele Pan o sobie napisał. Nie wiem jaki styl życia Pan prowadzi - czy uprawia Pan jakiś sport regularnie? Najlepiej udać się na wizytę do dietetyka, który na podstawie szczegółowego wywiadu z Panem ustali proponowaną kaloryczność diety. pozdrawiam

Witam. Podał Pan zbyt mało informacji aby podać dokładne zapotrzebowanie kaloryczne, dlatego proponowałbym udać się do dietetyka który po przeprowadzeniu wywiadu i analizy składu ciała ustali Pana zapotrzebowanie kaloryczne.Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis oraz kaloryczność posiłków. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową, w celu przekazania większej ilości informacji na swój temat. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowotnego. Ciężko bez tych danych ustalić prawidłową kaloryczność diety.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska