Zapotrzebowanie kaloryczne dla 22-latki a odchudzanie

Byłam dłuższy czas na diecie ok 1100 schudłam z88na64(przy wzroście 163 wiek 22)w lipcu miałam kompulsy, zaprzepaściłam a wychodziłam z diety więc dodawałam kalorie.Jadłam dobrze, zdrowo itp ale kilogramy wracały.Więc z 64 jest 70.Obecnie jem w granicach 1600-1700, w domu ćwiczę kilka razy w tygodniu. Kalkulator zapotrzebowania wylicza mi około 2100 kalorii do utrzymania ogólnie wagi. Czy powinnam jeść około 1800 żeby schudnąć ? Ale nie wiem jak organizm zareaguje na nagły skok takich kalorii

Na tym etapie to bardziej kwestia tego skąd te kalorie pochodzą. 1600 - 1700 jest ok tylko trzeba pomanipulować zawartością białek, tłuszczów i węglowodanów i uwzględnić dodatkowe aspekty. Możliwe, że w diecie jest za dużo węglowodanów prostych bądź za mało dobrych tłuszczów. Nie wiem jak teraz Pani realizuje swój jadłospis - równie ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody i eliminacja pewnych składników diety, które mogą blokować redukcję masy ciała typu pieczywo i inne produkty mączne. Możliwe też, że przydałaby się zmiana w treningach - rodzaju ćwiczeń, włączenia interwałów czy ćwiczeń oporowych. Pozdrawiam

Za szybko Pani zwiększyła kaloryczność, trzeba to robić stopniowo, ok 100kcal tygodniowo, obserwować wagę i znowu dokładać kalorii. Też ważne co Panie je, bo kaloria kalorii nierówna, i czy je Pani regularnie i przede wszystkim wartościowe posiłki. Może to co Pani ćwiczy w domu jest za mało, albo źle robione. Musi Pani ćwiczyć w tętnie, żeby spalać. Najlepiej jak Pani wybierze się do jakiegoś fitness klubu po radę. Pozdrawiam