Zapotrzebowanie kaloryczne u 20-latki

Witam. Mam 20 lat waze 53 kg i mierze 157 cm. Cwicze dosc duzo kilkanascie godz tygodniowo od 12,5 do 16 godz . Moim problemem jest zapotrzebowanie kaloryczne . Ile jesc kcal aby schudnac bo tluszczyk jest. I wymodelowac cialo wraz z zdrowym odzywianiem i sportem.Przy czym mam niedoczynnosc tarczycy leczona euthyroxem. Wiec mam obnizona przemiane .

Biorąc pod uwagę Pani BMI w dolnej granicy normy, a także bardzo wysoką aktywność fizyczną - ustalenie postępowania mającego na celu redukcję tkanki tłuszczowej nie jest zagadnieniem oczywistym. Sugerowałabym wizytę u specjalisty, który na podstawie szerszego wywiadu medyczno - dieteteycznego pomoże Pani opracować właściwy i skuteczny plan postępowania.

Witam,

Na podstawie informacji, które Pani podaje nie jest możliwe dokładne ustalenie zapotrzebowania energetycznego jednak jest to z pewnością ponad 3tys kcal. Bardzo dużo Pani ćwiczy, a nie zawsze więcej znaczy lepiej. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację, odpoczynek. Jeżeli będzie sie Pani przeforsowywać to efekty mogą być nawet odwrotne do zamierzonych. Organizm będzie zmęczony a jak jeszcze będzie Pani jadła zbyt mało to on zacznie się bronić przed odchudzaniem, robić zapasy, rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Proszę zachować umiar w aktywności fizycznej.
Jeżeli chodzi o dietę to ułożenie indywidualnego jadłospisu wymaga zebrania wywiady zdrowotnego i żywieniowego. Jest to możliwe na wizycie lub przez internet.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska