Zapotrzebowanie na kalorie u 22-latki

Witam, Mam 22 lata, 160 cm wzrostu, waga wskazuje 62 kg. Wizualnie nie wygląda to źle, jednak chciałabym schudnąć do ok. 55 kg. Chcę zrobić to zdrowo, już raz kilogramy wróciły w wyniku złej diety. Ćwiczę intensywnie do 6 razy w tygodniu (do 1,5h dziennie). Wyliczyłam, że moje zapotrzebowanie energetyczne to ok. 2300 kcal, jeżeli chcę schudnąć to powinnam jeść 1900-1950 kcal? Czy moje obliczenia są błędne. Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam.Zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wielu czynników np. wzrostu ,wagi,wieku,stanu zdrowia czy aktywności fizycznej.pozdrawiam

Witam, Pani minimum energetyczne (podstawowa przemiana materii) to 1451 kcal/dobę, natomiast Pani całkowite zapotrzebowanie wynosi faktycznie ok. 2250 -2300 kcal/dobę. Z uwagi na intensywny wysiłek fizyczny moim zdaniem nie powinna Pani minimalizować podaży energii.

Pozdrawiam serdecznie
www.dietoterapia.waw.pl