Zapotrzebowanie na kilokalorie podczas diety stabilizacyjnej

Ile kalorii dziennie powinnam spożywać przy wzroście 168? (18lat) Wagę mam różną ponieważ teraz jestem po diecie i waże 48 kg wcześniej ważyłam 56, ale jestem teraz na stabilizacji i chcę utrzymać 50 kg. Ile kalorii powinnam spożywać przy i po stabilizacji?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

ilość kalorii jest zależna od tego ile kalorii spożywała Pani podczas odchudzania, proszę zgłosić się do dietetyka który układał dla Pani dietę.

Pozdrawiam

Witam serdecznie.

48 kg przy Pani wzroście to zdecydowanie za mało. Jest Pani młodą osobą. Organizm nadal się rozwija i potrzebuje odpowiednio dobranych składników odżywczych.

Pozdrawiam ciepło,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl