Zapotrzebowanie na witaminę K dla niemowlaka

Witam,
Mam 2,5 miesięcznego synka. Karmię go piersią, ale także dokarmiam mlekiem modyfikowanym (wieczorem i w nocy). Na opakowaniu jest napisane, że w 100 ml mleka znajduje się 4,5 wit k. Mały zjada ok 260 ml mleka na dobę.
Czy powinnam podawać mu dodatkowo wit. K, czy jest to zbędne?
Pozdrawiam, Beata

Witam,
Mam 2,5 miesięcznego synka. Karmię go piersią, ale także dokarmiam mlekiem modyfikowanym (wieczorem i w nocy). Na opakowaniu jest napisane, że w 100 ml mleka znajduje się 4,5 wit k. Mały zjada ok 260 ml mleka na dobę.
Czy powinnam podawać mu dodatkowo wit. K, czy jest to zbędne?
Pozdrawiam, Beata
Witam!

Do 3 miesiąca życia synek powinien otrzymywać 25μg witaminy K dziennie. Nie podała Pani jednostek, ale domyślam się, że w 100ml mleka modyfikowanego znajduje się 4,5μg tej witaminy. Oznacza to, że 260ml pokarmu zawiera jedynie 11,7μg witaminy K. Jest to za mało.
W tym wypadku konieczne jest dodatkowe podawanie witaminy K chłopcu.