Zaprzestanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a brak miesiączki

Witam, przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i od 3 miesięcy nie pojawiła się u mnie miesiączka, nie mam żadnych objawów ciążowych, ale dla uspokojenia zrobiłam test i wynik był negatywny. Czy powinnam obawiać się o swoje zdrowie i czy miesiączka w końcu się pojawi?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyjmuje się, że średnio do 3 miesięcy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogą występować zaburzenia miesiączkowania. Sugeruję wizytę kontrolną u ginekologa, w celu wykluczenia ewentualnych patologii niezwiązanych z przyjmowaniem leków.