Zarażeni domowników rzęsistkiem

Dzień dobry, mam pytanie. Robiłam cytologie pod koniec marca, wyniki miałam niestety dopiero za miesiąc czyli pod koniec kwietnia. Wyszło mi, że mam rzęsistka. Jeszcze u lekarza nie byłam, idę dopiero teraz i mam kilka pytań. Czy mogłam zarazić rodzinę korzystając z jednej toalety? Czy poprzez pocałunek lub/i buziak też/wspólne palenie papierosa? Gdzieś na jednej stronie czytałam, że tak i martwi mnie to, bo nie wyobrażam sobie teraz wszystkich informować, że ich mogłam zarazić.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Mogło dojść do zarażenia domowników np. przez korzystanie ze wspólnej toalety czy ręczników. Nie ma możliwości zarażenia przez pocałunek.