Zarażenie HPV a szczepienia

Dzień dobry, Proszę mi powiedzieć, czy dla osoby zainfekowanej hpv typem 16 i 6 wskazane jest szczepienie. Czy szczepionka w takiej sytuacji ma jakieś walory terapeutyczne i czy dla zarażonej osoby jest bezpieczna? dziękuję

Co to znaczy zainfekowanej, Jakie badania diagnostyczne stwierdziły infekcje i rodzaj infekcji, kiedy były wykonane.. Jakiej części narządu rodnego dotyczy infekcja. Mając te informację można odpowiedzieć na Pani pytanie.