Zarażenie kiłą i ryzyko wystąpienia kiły układu nerwowego

Obecnie przypominam sobie traumatyczne dzieciństwo. W wieku 3-5 lat ktoś zaraził mnie Kiłą wcierając wymaz od nosiciela. Była wysypka, strupek i grudki na głowie. Ktoś życzliwy zorientował się i podano mi penicylinę w tabletkach. Ale chyba nie zostałem wyleczony bo ze strachu z rodziny bali się badania mi zrobić. Dzisiaj mam bóle głowy, suchość w gardle, szumy uszne, wydzielam smród i mam osobowość depresyjną. Czy możliwe że po 30 latach daje o sobie znać Kiła układu nerwowego? Jakie badania?

Mam nadzieję, że jest Pan pod opieką specjalistów, mam na myśli lekarza rodzinnego, psychiatrę, neurologa, psychologa oraz ewentualnych wskazanych przez nich innych lekarzy. Jedynie lekarz poprzez bezpośrednią rozmowę z Panem, jest w stanie postawić diagnozę, pokierować Pana leczeniem, zalecić konsultacje lekarskie oraz badania.
Ciężar traumatycznych doświadczeń, o których Pan napisał, problemy zdrowotne wskazują na to, że powinien Pan być pod opieką w/w specjalistów, którzy będą prowadzić Pana leczenie oraz monitorować jego przebieg.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna