Zarażenie się glistą od psa

Witam.Wczoraj kupiliśmy szczeniak. Dzisiaj byłam z nim u weterynarza poniwarz rano znalazłam glizde psią. Mam syna 20 miesiecy.Wczoraj się razem bawili.Syn kładł się na podłogę a pies latal mu koło twarzy i go lizal.Jak zauwarzylam to zareagowałam.Syn również pchal mu palce do buzi.Jest możliwość ze się zaraził.Jak tak to mam już iść do lekarza i mu to powiedzieć. Jeśli się nawet nie zaraził to można profilaktycznie podać coś dziecku.Czy dopiero lekarz podejmie leczenie jak będą objawy?

Proszę pokazać pediatrze opowiedzieć o tym odrobaczyć psa co najmniej 3 x w roku i dziecko też musi dostać lek na tego pasożyta - zdecyduje pediatra