Zarażenie się świerzbem

Mój tata zaraził się świerzbem w szpitalu. Próbował już wszystkich sposobów: maści, olejków, octu, oczywiście pranie wszystkiego, zmiany pościeli, itd. Nic nie pomaga. Dowiedział się od dermatologa, że powinien poprosić weterynarza o maść do połykania dla koni Paramectin, zawierającej iwermektynę 18,7mg/1g i przyjąć ilość odpowiednią do wagi. Czy to jest bezpieczne dla człowieka? Dodam, że tata przeszedł 1,5 roku temu udar. Czy nawet jak wyleczy świerzb to nie obciąży czego innego?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza dermatologa I kierować się jego zaleceniami.