Zarażenie się wirusem HIV przez zadrapanie

Witam. Przedwczoraj byłem na dyskotece i tańczyłem z pewną dziewczyną. Podczas tańca dziewczyna ukąsiła mnie delikatnie 2 razy w szyję i kilka razy podrapała paznokciami po plecach. (napisałem "delikatnie", ponieważ nie zauważyłem, żeby leciała mi krew czy coś. Zostały jedynie zaczerwienione ślady na skórze, które potem się szybko zregenerowały. Czy jest możliwe, żebym został jakoś zarażony wirusem HIV? Bardzo proszę o odpowiedź. To dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko zarażenia jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.