Zarażenie wirusem HIV podczas badania ginekologicznego

Czy podczas badania ginekologicznego przy użyciu wziernika metalowego który nie był wysterylizowany można się zarazić wirusem HIV?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Jeżeli sprzęt był niesterylny to owszem. Jednak jest to niemożliwe ze względu na fakt iż każdy sprzęt jest używany dla danej pacjentki tylko raz po czym jeżeli nie jest on jednorazowego użytku oddawany jest do sterylizacji w odpowiednich warunkach.