Zasady dziedziczenia choroby nowotworowej

Witam serdecznie, Zastanawiam się w jaki sposób dziedziczymy raka. Czy dziedziczymy konkretnego czy ogolne predyspozycje. U mnie w rodzinie w każdym pokoleniu zarówno od strony ojca jak i matki występował rak. Gdzie powinnam się przebadać?

Dziedziczymy tzw predyspozycje do konkretnego raka, lub raków jednej "rodziny". Zespołów nowotworów uwarunkowanych genetycznie jest dużo. Dla pewności polecam konsultację u onkologa lub specjalisty genetyki.