Zaschnięta ropa pod paznokciem po nadepnięciu

Witam, na jednej z uroczystości zostałam nadepnięta na duży paznokieć u stopy bardzo niefortunnie, bo wbił się bardziej w miejscu macierzy, a sam paznokieć się podniósł. Pojawiła się ropa, dostałam antybiotyki i skierowanie do chirurga. Niestety nie miałam możliwości udać się do lekarza. Z czasem paznokieć zaczął odchodzić, aż się poderwał. Teraz pod paznokciem mam resztę zaschniętej ropy i niestety niezbyt naturalnie wyglądające wgłębienie w miejscu nad macierzą paznokcia. Co zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza dermatologa. Jeżeli macierz została uszkodzona może być tak że zagłębienie zostanie. Konieczne jest aby lekarz obejrzał zmiany.

Prosze pokazać zmianę dermatologowi. Wazne jest takze to, aby wiedziała Pani, ze istnieje zawód podologa- sa to osoby, które wykonują leczniczy pedicure. Wykonanie takiego ( np położenie płytki, wyglądającej jak tips) moze pomoc w tym aby dorastający paznokieć miał ładny kształt, taki jak przed urazem . W przeciwnym wypadku często zdarza sie,ze jest nieestetyczny i zniekształcony.
Ewa Rybicka