Zaschnięta sperma na prezerwatywie a ryzyko ciąży

Witam, tak jak w temacie, tylko że chodzi mi oto, czy np. 4 razy doszedłem w ciągu 12 h, i czy ostatni wytrysk mógł pogorszyć jakość spermy? Bo po ostatnim wytrysku kochałem się z kobietą, co najmniej 30 min po orgazmie. Nie umyłem się raczej, założyłem tylko prezerwatywę, lecz wiadomo, dotknąłem się tam, gdzie nie trzeba, ale gumka została nałożona. Dodam, że to są dni płodne. Trochę nasienia mogło być na prezerwatywie, nie wiem, czy mam się bać? A też słyszałem, że każda prezerwatywa jest nasaczona płynem plemnikobójczym - czy to prawda? Nurtuje mnie ten problem. Po prostu czy zaschnięta sperma jest jeszcze zdolna do jakiś działań? Wyczytałem na wielu portalach, iż plemniki poza ciałem mogą przeżyć od 4 do 12 godzin. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

ryzyko zajścia w ciążę w tej sytuacji istnieje, ale jest bardzo, bardzo małe. Myślę, że nie ma czym się przejmować.

Jakość spermy obniża się, gdy ejakulacja następuje po zbyt krótkim czasie. Prezerwatywy zazwyczaj zawierają środek plemnikobójczy. Mimo to następnym razem proszę myć się po każdej ejakulacji. Uniknie Pan dylematów, zmniejszy Pan też ryzyko zakażenia układu moczowego.