Zasiłek do renty chorobowej przy operacji zastawki serca

Dzień dobry. Jestem 62 letnim mężczyzną i mam za sobą operację zastawki serca z 2009r. A jakiś czas temu miałem udar. Chciałbym się dowiedzieć czy w obecnej sytuacji przysługuje mi jakiś zasiłek do renty chorobowej, którą posiadam albo czy mógłbym się starać o emeryturę czy inne świadczenia i gdzie miałbym się udać? Jeśli ktoś może mi pomóc bardzo proszę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa. Jest to jak najbardziej możliwe, choć zależy od orzecznika zus.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę udać się do najbliższej jednostki ZUS, gdzie uzyska Pan odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.