Zasinienie i bóle paznokci u stóp

Witam Tydzień temu dosyć długo chodziłam podczas wyjazdu i bardzo bolały mnie paznokcie u nóg [przy dużym palcu], dwa dni temu zauważyłam, że paznokcie są sine. Czy to może być spowodowane długim chodzeniem, spuchnięte nogi przez co buty zrobiły się za małe? Czy jeżeli tak, to to samo zniknie, czy konieczna jest wizyta u lekarza? Pozdrawiam

Zmiany są prawdopodobnie spowodowane uciskiem i powinny ustąpić wraz ze wzrostem paznokci. Proszą jednak obserwować paznokcie - jeśli zmiany będą słabo ustępowały lub będą się nasilały to może świadczyć o nadkażeniu grzybiczym. Wówczas należy udać się do specjalisty, który zastosuje skuteczna terapię