Zasinienie nogi u 16-latki

Witam. Moja córka ma 16lat. Od ok. 9.10.2014 jej prawa noga (od połowy stopy przez kostkę do 1/3 łydki) jest sina. Na drugiej nodze jest to samo ale tylko na 1/4 łydki od kostki wzwyż. Byłyśmy z tym u internisty, pediatry i dermatologa, ale nikt nie wiedział dokładnie, co to jest. Od 13.10 Ola zażywa tabletki Jovesto i smaruje nogi maścią (przepisała to p. dermatolog z podejrzeniem alergii), ale to nie pomaga. Córka nigdy nie była na nic uczulona. Co to jest? Ewa, mama Oli

Witam serdecznie, nasuwa się rozpoznanie akrocyjanozy. Pomóc powinni lekarze specjaliści: angiolog (będzie prowadzić pacjentkę w poradni chorób naczyń) i reumatolog (ustali, czy objaw ten nie jest skutkiem choroby tkanki łącznej). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec angiolog.
PS. sugeruję wizytę u dra Pawła Magi w Krakowie