Zasinienie piersi

Witam, mam 27 lat i urodziłam 2 dzieci... 10 miesięcy temu miałam konizację chirurgiczną z rozpoznaniem cinIII i ca in situ. Po zabiegu zaczęła mi strasznie szwankować miesiączka, mam ją co 18-20 dni, a ostatnio w odstepie 10. Byłam u ginekologa i wypisał tabletki antykoncepcyjne, by wyrównać cykl i lek  -stwierdził podczas usg, że wszystko jest OK i sam nie wie czemu. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale w ciągu ostatnich 3 miesięcy przytyłam 12 kg. Źle się czuję, wiecznie śpię, nic mi się nie chce, a najważniejszy problem to, to że mam całe piersi obsiane jakby pajęczynkami koloru sinego, takie plamy. Jedna pierś całkowicie, natomiast druga - miejscami. Obydwie bardzo bolą przy dotykaniu i gdy nacisnę sutek, wypływa jakby siara, koloru lekko żółtego zmieszanego z przezroczystym. Byłam u lekarza rodzinnego, ale stwierdził, że mam piersi przemarzniete i i dlatego są sine. Z tym, że to trwa już od roku czasu. Dodam, że nigdy nie miałam badanych piersi przez ginekologa. Gdyby było potrzebne, dysponuję zdjęciami piersi, by pokazać, jak wygladają te zasinienia, i nie są koloru czerwonego, lecz dosłownie sinego... Kiedy poszłam teraz do ginekologa, stwierdzł, że teraz zajmujemy się zaburzeniami miesiączki, a nie piersiami... Nie wiem, co robić. Proszę o poradę, co to może być... Dodam, że biust mam duuuzyyy, bo miseczka G!!! Czy to ma jakiś wpływ?

Witam serdecznie!

Zasinienia na piersiach mogą być spowodowane poszerzeniem skórnych naczyń włosowatych, być może w wyniku nagłego zwiększenia masy ciała i dużego rozmiaru piersi. Wyciek i bolesność piersi + zaburzenia miesiączkowania mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne.

Należałoby zbadać poziom hormonów  (estradiol, progesteron, prolaktyna) - oczywiście po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Trochę mnie dziwi podejście ginekologa, może warto zmienić lekarza, na takiego, który nie zlekceważy Pani dolegliwości?

Co do przyrostu masy ciała, zmęczenia i osłabienia - warto oznaczyć poziom hormonów tarczycy. Problemy z wagą, a także z piersiami mogą wynikać np. z niedoczynności tarczycy.

Póki co, proszę zadbać o wygodny, dobrze dobrany stanik, najlepiej elastyczny (aby nie uciskał piersi). Ważna jest także dieta (uboga w tłuszcze zwierzęce, kawę i mocną herbatę). Warto stosować preparaty wit. A+E, olej w wiesiołka. Skórę piersi proszę natłuszczać i masować.

Pozdrawiam serdecznie