Zasiniona szyjka macicy a bardzo wczesna ciąża

Witam, Ostatnią miesiączke miałam 30 września,z mężem staramy się o dzidziusia,wczoraj byłam u ginekologa i przy badaniu stwierdził zasinioną szyjkę macicy ale usg nic nie wykazało.Czy ten objaw faktycznie może świadczyć o bardzo wczesnej ciąży? Chciałam się umówić na usunięcie polipa z macicy ale lekarz póki co się wstrzymuje z zabiegiem z obawy na ciąże.Proszę o odpowiedź czy zasinienie może świadczyć o ciąży bo do kolejnego okresu zostało sporo czasu.

Witam. Zasinienie szyjki macicy jest jednym z najwcześniejszych objawów sugerujących ciążę. Tak wczesna ciąża może nie być jeszcze widoczna w usg.