Zaskórniki na policzkach i brodzie podczas leczenia dermatologicznego

Witam, Jestem kobietą, mam 24 lata i od 4 lat zaskórniki zamknięte na czole. Od stycznia stosowałam Hascoderm(z polecenia dermatologa). Po ok.3tyg zauważyłam poprawę i nagle wysypało mnie zaskórnikami zamkniętymi na policzkach i brodzie, gdzie ich wcześniej nie miałam(smarowałam te obszary ze względu na nielicznie przebarwienia po większych wypryskach). Zaczęłam używać Acnederm. Ciągle go używam ale zaskórniki na policzkach utrzymują się juz 2 miesiące i nie ma poprawy. Jaka jest tego przyczyna?

Witam
Stosowane preparaty właściwe.Można wspomóc zabiegami mikrodermabrazji,czyli mechanicznym złuszczaniem naskórka.Zaskórniki powstają z zaczopowania ujść mieszków włosowych - mikrodermabrazja " wygładza " znacznie lepiej i można ją co miesiąc (lub rzadziej) powtórzć.
W kosmetykach do makijażu warto wybierać np.podkłady mineralne ( te mniej "zatykają pory ".
pozdrawiam