Zaskórniki zamknięte na policzkach u 18-latki

Witam, mam na policzkach podskórne białe krostki (nie do wyciśnięcia). Z tego co czytałam mogą to być zaskórniki zamknięte, lecz nie jestem pewna. Bylam u dermatologa lecz leki wewnętrzne działały tylko wtedy gdy je brałam. Jak przestałam wszystko wróciło. Inne kremy, maści itp także nie pomagały. Czy jest jakis lek, który by pomógł?

Witam. Dobre efekty w leczeniu tego typu zmian dają kurację retinoidami. Leczenie musi być jednak prowadzone pod ścisłą kontrola dermatologa.

Witam, najpierw należy obejrzeć skórę, jeśli zaskórniki są zamknięte takie małe kropki podskórne, najprawdopodobniej najpierw nalezy je oczyścić poprzez nakłucie i usunięcie ich zawartości.Następnie stosuje się peelingi medyczne i leki do smarowania na skórę, często również doustne.Wszytsko może dobrac dobry dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej.

Ważna jest również pielęgnacja skóry- proszę krok po kroku od początku demakijażu opisać ją, a być może są jakieś błędy w pielęgnacji do wyeliminowania. Kremy które sa stosowane na skórę warto aby nie miały konsystencji tłustej, ciężkiej .