Zasłabnięcia, stres a możliwe dolegliwości

Witam. Od ponad roku mam problem nie wiem dlaczego tak sie dzieje ,otoz w zeszlym roku mialam sytuacje ,ktora bardzo silnie sie zdenerwowalam ,czulam, ze slabne ,baardzo dziwne uczucie strach ,napiecie ,dusznosc i takie uczucie jakbym miala zemdlec straszne to bylo ,musiala przyjechac karetka ,ale nawet nie wiem czy mi cos dali ,ale co jakis czas pytali czy juz robi mi sie lepiej to mozliwe ze cos dostalam na uspokojenie. Od roku czesto mam takie zaslabniecia ,co to moze byc.?

Witam. Proponuję udać się na początek do lekarza kardiologa i neurologa, żeby na pewno wykluczyć podłoże somatyczne Pani zaburzeń. Jeżeli wyniki nie będą odbiegać od normy istnieje duże prawdopodobieństwo zaburzeń nerwicowych. Wówczas polecam konsultację u psychoterapeuty lub lekarza psychiatry oraz podjęcie leczenia. Małgorzata Danielewicz

Dzień dobry, zachęcam w pierwszej kolejności do przeprowadzenia podstawowych badań, jeżeli te niczego nie wykażą warto zrobić diagnozę w kierunku nerwicy (u lekarza psychiatry oraz psychologa) - zaleca oni dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Nikt bez osobistego kontaktu nie może i nie jest w stanie diagnozować Pani dolegliwości. Stąd jak najbardziej wskazana jest osobista wizyta/konsultacja np.: w Poradni Leczenia Nerwic/Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz - po zbadaniu - zaproponuje odpowiednie poostępowanie.