Zasłabnięcie i zbyt niski poziom potasu

Mój 17-letni syn w poniedziałek zasłabł w drodze do szkoły i został odwieziony do szpitala. Po przeprowadzeniu badań stwierdzono za niski poziom potasu. Po podaniu kroplówek został wypisany d o domu. Po powrocie do domu zaczęły go boleć ręce i nogi, w nocy dołączyły się wymioty i temperatura 38,8 C. Wystąpiły również silne zawroty głowy oraz osłabienie. Stwierdzono grypę żołądkową. Dzisiaj większość objawów ustąpiła (5 dzień), zostały silne zawroty głowy. Czy to normalne? Co dalej robić?

Witam!
Grypa żołądkowa to potoczne określenie infekcji rota-wirusowej. Właśnie ta grupa wirusów powoduje ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy oraz objawy ogólnego rozbicia, gorączki. Niewielkie osłabienie, zawroty głowy mogą trwać nawet do tygodnia po przebyciu takiej infekcji. Wydaje się, że nie ma powodów do obaw. Należy pamiętać o odpoczynku, odpowiednim nawadnianiu i unikaniu nadmiernego wysiłku w okresie rekonwalescencji. Jeśli objawy nie ustąpią po tygodniu od przechorowania należy zgłosić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam serdecznie!